100% Bonus do výšky až 130€
Receive

Najlepšie stránky na basketbalové stávkovanie na Slovensku

Basketbal patrí k športom, ktorého tradícia patrí u nás k tým skromnejším, medzi stávkarmi sa však teší rastúcej popularite, podobne aj medzi divákmi a tipérmi. V tomto článku vám načrtneme, čo musíte ovládať v prípade, že by ste si chceli zatipovať práve na túto hru.

basketball

Top stránky na stávkovanie na basketbal

Pozícia v rebríčku Stávková kancelária Rating Bonus Získať bonus
1
4.8/5
Uvítací bonus do výšky až 160€
HraťPrečítať recenziu
2
4.5/5
100% Bonus do výšky až 130€
HraťPrečítať recenziu
3
4.5/5
100% uvítací bonus do výšky 100€
HraťPrečítať recenziu
4
4.8/5
100% uvítací bonus do 100€
HraťPrečítať recenziu

Čo musíte vedieť o stávkovaní na basketbal

Ak ide o stávkovanie online, basketbal väčšinou nájdete medzi 4 najpopulárnejšími športmi, spoločne s futbalom, hokejom a tenisom. Aj napriek tomu, že na Slovensku sa tento šport neteší až takej popularite ako niektoré iné z vyššie spomenutých, v ponuke online stávkových kancelárií môžete nájsť pestrú zbierku rôznych stávkových trhov a možností. Či ste fanúšikmi klasickej NBA alebo európskych národných súťaží a turnajov , nadšenci si určite prídu na svoje. V tomto prípade je dôležitý správny výber stávkovej stránky, pretože ich ponuky sa môžu občas dosť podstatne líšiť. Ak si však vyberiete tú správnu (s čím vám radi pomôžeme), tešiť sa môžete na napínavé zápasy, zaujímavé kurzy a ešte omnoho viac!

basketbalové stávkovanie

 

Ako stávkovať na basketbal online

Stávkovanie na basketbal online prebieha podobne ako pri iných športoch, pre istotu si však postup zrekapitulujme.

  1. Prvým krokom je samozrejme, ako pri každom športe, vytvorenie aktívneho stávkového účtu v  niektorej zo stávkových kancelárií.
  2. Ak účet už máte, nájdite si v ponuke stránky basketbal a vyhľadajte vhodnú stávkovú príležitosť. Obvykle je dobrou zásadou držať sa toho, čo poznáte a sledujete.
  3. Ak máte vybratý konkrétny zápas, stačí si už iba vybrať jeden z viacerých typov stávok (stávka na zápas, stávka na presný výsledok alebo o niečo exotickejšia handicapová stávku v prípade, že je pripravovaný zápas skutočne jednoznačný).
  4. Následne už len stačí podať tiket a s napätím sledovať vývoj zápasu.

 

Top 5 stránok pre stávkovanie na basketbal na Slovensku

Najlepšie basketbalové stranky

Existuje viacero aspektov , ktoré by stránka na stávkovanie na basketbal mala mať. Pripravili sme si pre vás prehľad tých najlepších, aké na Slovensku nájdete.

#1 Fortuna

Ani pri tenise nezaostáva Fortuna za svojou povesťou solídneho hráča na slovenskom trhu. Obrovský počet možných kombinácií, pokrytie najzaujímavejších trhov, turnajov a dynamické live stávky – Fortuna je jednoducho stávka na istotu.

Stávkové stránky fortuna

#2 Doxxbet

Určite by sme mali spomenúť aj Doxxbet, ak ide o stávkovanie na basketbal – v ponuke nájdete všetky veľké udalosti, ale aj tipy, kompenzáciu tiketov a live streaming najzaujímavejších zápasov z NBA či iných súťaží.

Stávkové stránky kancelarie

#3 Synottip

Ak chcete staviť na basketbal, Synottip má rozhodne čo ponúknuť. Kurzy na širokú paletu národných súťaží a viac ako 30 rôznych stávkových trhov vám zaručia, že si prídete na svoje aj v prípade, ak patríte k náročnejším stávkarom.

Stávkové stránky synottip

#4 Tipsport

Tipsport sa pri stávkovaní na basketbal môže pochváliť svojou povestnou tipérskou komunitou. Nájdete tu nejedného na slovo vzatého odborníka, ale aj širokú ponuku stávkových trhov v ženskom aj mužskom podaní a live prenosy zápasov.

Stávkové stránky typsports

$5 Niké

Pri basketbale Niké prináša svoj klasický nadštandard – prehľadnú stávkovú ponuku, najširšiu ponuku kurzov, live tipovanie spojené s live prenosmi z našej najvyššej ligy, výsledky, štatistiky, match radara oveľa viac. Benefitom je mimoriadny dôraz na kľúčové turnaje.

Stávkové stránky nike

 

Užitočné tipy a stratégie pre stávkovanie na basketbal

Ako sme si už ukázali, stávkovanie na basketbal sa teší vo svete širokej obľube. Ako pri väčšine ľudských aktivít, ktoré si vyžadujú zručnosť a dlhodobú snahu, aj v basketbalovej stávkarskej komunite vzniklo veľké množstvo tipov, trikov, taktík či dokonca stratégií. Ak však stretnete niekoho, kto vám bude tvrdiť, že práve on (alebo ona) našiel tú ultimátnu stratégiu pre zaručenú výhru, buďte ostražití – to, že ak je niečo príliš dobré na to, aby to bola pravda, platí vo svete stávok dvojnásobne. Namiesto toho si teda v tejto časti predstavíme základné tipy, ktoré vám môžu pomôcť pri sformovaní vlastnej stratégie.

Jedným zo základných predpokladov pre úspešné stávkovanie na basketbal (tak ako vlastne aj na hociktorý iný šport), je dôkladné zoznámenie sa s o situáciou okolo zápasu, na ktorý plánujete staviť - a to zo všetkých možných uhlov. Papierové štatistiky sú pomerne silná zbraň, nemali by ste však skončiť len pri nich ť – vplyv na výsledky môže mať aj celá rada ostatných faktorov, ako napríklad fáza sezóny, zranenia hráčov alebo individuálne nastavenie kľúčových hráčov. Extrémnym príkladom toho, ako môžu podmienky ovplyvniť hru, je napríklad aj nadmorská výška ihriska alebo vzdialenosť, ktorú musel tím precestovať . Stávkovanie je síce v prvom rade zábava, ak však máte šport vážne radi, tak zistíte, že sledovanie týchto faktorov môže byť zábava sama o sebe – navyše, v kombinácii so stávkovaním pomerne lukratívna.

basketbal

 

Najpopulárnejšie stávkové príležitosti pri stávkovaní na basketbal

Ponuka stávkových príležitostí je pri basketbale rozmanitá, mohli by sme dokonca povedať, že limitom je iba fantázia stávkových spoločností. V tejto časti si preto predstavíme základné kategórie príležitostí a čo obsahuje každá z nich.

  • Konečný výsledok: Najklasickejšia príležitosť, stávka na výhru alebo prehru – tu si treba dať pozor najmä na to, či výhra prebehne v riadnom hracom čase alebo po predĺžení.
  • Počet bodov na zápas: Kvôli divokému bodovaciemu štýlu basketbalu nie úplne najjednoduchšie stávky, napríklad na celkový počet bodov v zápase, bodov jednotlivých tímov, štvrtín či polčasov.
  • Individuálni strelci: Stávky pre tých, ktorí majú v zápase svojho favorita a vedia preto odhadnúť, koľko bodov zaskóruje za zápas alebo štvrtinu.
  • Kombinované tipovanie: Spôsob, ako si zaručiť vysoký celkový kurz a teda možnú výhru, spočíva v kombinovaní viacerých stávok na jednom tikete.

 

Live stávky na basketbal

Z hľadiska live stávok existuje hneď niekoľko stratégií, ktoré skúsení hráči používajú pri stávkovaní na basketbal. Nakoľko ide o skutočne dynamickú hru, rozhodne sa môžete dostať do situácie, kedy budete mať problém vašu stávku zadať včas predtým, ako sa kurzy upravia pod vplyvom diania na palubovke. V tomto prípade je najdôležitejšie ísť do toho pripravení a nestratiť hlavu. Vhodným indikátorom pre vývoj zápasu sú väčšinou kurzy priamo pred jeho začatím, kedy sú už dostupné všetky informácie. Pozor si treba dať na zranenia kľúčových hráčov počas zápasu, ktoré môžu riadne zamiešať karty a porozumieť treba aj rotáciám v rámci tímu. S týmito informáciami by nemal byť problém uzavrieť stávku skôr, ako sa hra obráti.

stránka na stávkovanie na basketbal

 

Najpopulárnejšie basketbalové turnaje a súťaže

Pýtate sa, ktoré súťaže sa v basketbale najviac oplatí sledovať a stávkovať na ne? Prvé miesto vás asi neprekvapí, ale zvyšok nášho zoznamu vám môže poslúžiť ako inšpirácia ť.

NBA

Profesionálna basketbalová liga, prebiehajúca v Severnej Amerike, je dodnes synonymom basketbalu a považovaná za najlepšiu basketbalovú súťaž na svete. Či ste zapáleným fanúšikom basketbalu alebo nie, tímy ako Boston Celtics alebo LA Lakers sú tak nabité hviezdami svetového formátu, že ste už o nich jednoducho museli počuť.

Euroliga

Najprestížnejšia európska basketbalová súťaž možno nedosahuje také renomé ako NBA, aj v Eurolige si však fanúšik basketbalu príde na svoje. Naše tí my sa síce v súťaži presadili naposledy ešte v minulom tisícročí, vychutnať si však môžete basketbalový Real Madrid a iné kvalitné európske tímy .

ULEB Eurocup

Táto druhá najvýznamnejšia európska súťaž vznikla spojením dvoch súťaží Medzinárodnej basketbalovej federácie a každoročne vám prináša mnoho zaujímavých basketbalových momentov – finalisti sa okrem toho kvalifikujú aj do vyššej Euroligy.

Basketbal

Na letných Olympijských hrách – ako populárna súčasť Olympijských hier sa basketbal prezentuje už mnoho rokov, ťahákom sú hlavne all-star teamy z USA, na svoje si však môžu prísť priaznivci zo všetkých kútov sveta.

Basketbalová extraliga

Naša domáca liga, sponzorovaná stávkovou kanceláriou Niké – nájsť tu môžete tie najlepšie domáce tímy od Baníku Handlová až po Inter Bratislava.

Najlepšie stávkové kancelárie na basketbal

Bookmakeri

Počet športov

Uvítací bonus

Stávky Live

Mobilná aplikácia

Minimálny vklad

Minimálny výber

doxxbet logo

30+

100% bonus v maximálnej výške až 5000 eur

Áno

Áno

5 EUR

20000 EUR

tipsport

20+

Bonus až 4 000€ + 20 € za registráciu

Áno

Áno

10 EUR

20000 EUR

nike bookmaker

30+

Uvítací bonus do 20€

Áno

Áno

10 EUR

20000 EUR

betring

25+

100% vkladu až do 2000€

Áno

Áno

10 EUR

10000 EUR

fortuna

30+

100% vstupný bonus Až do výšky 1000 EUR

Áno

Áno

1 EUR

10000 EUR

Najlepšie kurzové možnosti v basketbale

Nakoľko v basketbale existuje mnoho rôznych stávkových príležitostí, vybrať si tie správne je kľúčové - najmä ak chcete vyhrať poriadne peniaze. Stávky na favorita sú veľmi obľúbené, toto si však uvedomujú aj stávkové spoločnosti a kurzy na víťazstvá popredných tímov sú väčšinou nízke. Akýkoľvek prípadný zisk by bol v takom prípade veľmi nízky a aj jeden neúspech by vás mohol dostať do mínusu. Ak sa tomuto nepríjemnému momentu chcete vyhnúť a cítite sa dostatočne sebavedomo, odporučili by sme vaše tikety trochu okoreniť stávkami na handicapy (umelé znevýhodnenie tímu, na ktorý ste stavili) či tipy na výkon jednotlivých hráčov. Ak máte v pláne niečo podobné , rozhodne by ste mali vyskúšať Fortuna ktorý ponúka na jeden zápas aj viac ako 50 rôznych príležitostí so skvelými kurzmi.

 

Najlepšie mobilné aplikácie pre stávkovanie na basketbal na Slovensku

stávkovanie online basketbal

Basketbal neobišlo ani mobilné stávkovanie. Ak ste teda radi v pohybe a hľadáte spôsob, ako napriek tomu zostať s o svojimi basketbalovými stávkami v kontakte, pripravili sme si pre vás krátky zoznam tých najlepších stávkových aplikácií na Slovensku.

#1 Tipsport

Aplikácia od Tipsportu vám ponúka to najlepšie z basketbalového stávkovania – live prenosy priamo v aplikácii , štatistiky a tabuľky, diskusné fórum, kde sa môžete poradiť alebo dokonca možnosť sledovanie tipov ostatných hráčov – na svoje si príde naozaj každý.

#2 Niké

S rozsiahlou ponukou, pokrývajúcou rovnako NBA ako aj európske súťaže, Niké rozhodne má čo ponúknuť, ak sa bavíme na tému basketbalové stávkovanie. Medzi najväčšie plusy patria tiež live prenosy priamo v appke, menší problém však predstavuje zložitejšia inštalácia pre používateľov Androidu.

#3 Doxxbet

Výhodné kurzy, široká ponuka príležitostí a celkovo kvalitné spracovanie, tým všetkým vás môže ohúriť mobilná appka od Doxxbetu. Menšou chybičkou je absencia live prenosov. Ak však túto funkciu nevyžadujete, táto možnosť určite stojí za vyskúšanie.

 

Platobné metódy pre stávkovanie na basketbal

Platobné metódy

Platobné metódy patria medzi často prehliadané, ale nemenej dôležité aspekty stávkovania na basketbal. Realitou je , že väčšina tipérov by najradšej tento krok preskočila a vrhlo sa rovno do vĺn zábavných stávok. Faktom však zostáva, že ak chcete tipovať online, peniaze sa na váš účet nejako musia dostať . Aké sú najrozšírenejšie platobné metódy medzi basketbalovými stávkarmi? Odpoveď nájdete v zozname nižšie.

Platobné karty

Dlhodobo najpopulárnejšia metóda platby na Slovensku vôbec, platobné karty spájajú jednoduchosť a dostupnosť v jednom. Napokon - drvivá väčšina z nás sa za posledný rok od svojej plastovej kartičky nepohla na viac ako 5 metrov. Nevýhodou tejto metódy však môže byť nedostatočná rýchlosť prevodu, ale aj nutnosť viesť si účet v banke.

Bankové prevody

Rovnako obľúbená metóda, ktorá už dnes však pôsobí trošku zastaralo – zdĺhavé vypĺňanie údajov, pri ktorých sa môžete kľudne aj pomýliť a dlhé čakanie na to, kým sa platba pripíše na váš hráčsky účet – to všetko už odradilo od využívania tejto metódy nejedného tipéra.

Paysafecard

Metóda, ktorej obľúbenosť rastie v posledných rokoch doslova raketovo a zaradila sa na zoznam preferovaných metód mnohých stávkových kancelárií, idúcich s dobou – výhodou Paysafecard je rýchlosť, bezpečnosť a možnosť si kartu zakúpiť bez toho, aby ste sa museli vzdať svojich osobných údajov.

Skrill

Ďalšia z metód, ktoré u nás patria skôr k okrajovým, ale ich obľúbenosť neustále rastie – Skrill môže ponúknuť okamžité prevody, nízke poplatky a po novom dokonca aj integrovanie kryptonákupov.

Autor
Jakub Ondruska
Po vyštudovaní odboru žurnalistika na Univerzite Komenského v Bratislave pretavil Jakub svoju celoživotnú lásku k športu a všetkému okolo neho do svojej práce, písaním článkov do viacerých úspešných športovo zameraných magazínov.
Hodnotenie článku
2.5/5
2 hlasov
FAQ. Často kladené otázky