100% Bonus do výšky až 130€
Receive

Najlepšie stávkové stránky na tenis - Slovensko

Stávky na tenis online sú dlhodobo jednou z najobľúbenejších zábaviek tipérov po celom Slovensku. V tomto článku si predstavíme základy tenisových stávok. Čítajte ďalej!

tenis

Zoznam stránok pre online tenisové stávky

Pozícia v rebríčku Stávková kancelária Rating Bonus Získať bonus
1
4.5/5
100% Bonus do výšky až 130€
HraťPrečítať recenziu
2
4.8/5
100% uvítací bonus do 100€
HraťPrečítať recenziu
3
4.8/5
Uvítací bonus do výšky až 160€
HraťPrečítať recenziu
4
4.5/5
100% uvítací bonus do výšky 100€
HraťPrečítať recenziu

Čo musíte vedieť o stávkovaní na tenis

Ak máte radi tenis, tipovanie je príjemný spôsob, ako si ozvláštniť sledovanie vašich obľúbených hráčov či turnajov a zároveň získať šancu svoje znalosti aj speňažiť. Stávkovanie na tenis so sebou prináša mnoho zaujímavých stávkových možností, mnohé vychádzajú priamo zo špecifík tejto hry. Na začiatok – v tenise nie je možné, aby zápas skončil remízou, takže ako tipér máte vyššiu šancu na uhádnutie výsledku . Okrem toho tu však existuje tiež istý faktor nevypočítateľnosti – rôzne typy povrchu, herného štýlu. Prípadne psychologické faktory a vplyv výsledkov predchádzajúcich zápasov takisto znamenajú, že aj papierový outsider dokáže často prekvapiť. Kombinácia týchto všetkých elementov robí z tenisu jednu z najzaujímavejších možností pre stávkarov na Slovensku, aj na svete.

tenis tipovanie

 

Ako stávkovať na tenis online

Dajme tomu, že máte chuť na tipovanie, tenis je váš koníček už dlho a vy si myslíte, že máte všetko potrebné na správne odhadnutie výsledku nadchádzajúceho zápasu.

 • Prvým krokom je - samozrejme ako pri každom športe - vytvorenie aktívneho stávkového účtu v niektorej zo stávkových kancelárií.
 • Ak účet už máte, nájdite si v ponuke na stránke tenis a vyhľadajte vhodný stávkový trh. Je obvykle dobrou zásadou držať sa už toho, čo poznáte. 
 • Ak máte vybratý konkrétny zápas, stačí si už iba vybrať jeden z viacerých typov stávok (stávka na zápas, stávka na presný výsledok alebo o niečo exotickejšiu handicapovú stávku v prípade, že je chystaný zápas skutočne jednoznačný).
 • Následne už len stačí podať tiket a s napätím sledovať vývoj zápasu.

 

Top 5 stránok pre stávkovanie na tenis na Slovensku</H2>

Ak by ste mali problém s prvým krokom z predchádzajúcich riadkov , nezúfajte. Možností je mnoho a občas je ťažké sa v nich vyznať aj pre skúsených stávkarov. Vytvorili sme pre vás preto krátky prehľad online stávkových stránok, s  krorými zaručene nepochybíte.

#1 Fortuna

Ak ide o tenis, ani tu nezaostáva Fortuna za svojou povesťou solídneho hráča na slovenskom trhu. Obrovský počet možných kombinácií, pokrytie všetkých súčasných trhov, turnajov a dynamické live stávky – Fortuna je jednoducho stávka na istotu.

Stávkové stránky fortuna

#2 Doxxbet

Za konkurenciou nezaostáva ani Doxxbet, najmä ak ide o stávkovanie na tenis – v ponuke nájdete všetky veľké udalosti, ale aj tipy, kompenzáciu tiketov a live streaming turnajov – nielen tradičných ITF, ale dokonca aj grandslamov .

Stávkové stránky doxxbet

#3 Synottip

Ak chcete staviť na tenis, Synottip má rozhodne čo ponúknuť. Ponuka stávkových trhov je síce skôr nižšia, o to kvalitnejšia je však ponuka stávok samotných – tradičné krátkodobé a dlhodobé stávky sú tu doplnené viac ako 15 inými typmi stávok – na svoje si príde naozaj každý!

Stávkové stránky synottip

#4 Tipsport

Tipsport sa pri stávkovaní na tenis môže pochváliť svojou povestnou tipérskou komunitou, kde nájdete nejedného na slovo vzatého odborníka, ale aj širokou ponukou stávkových trhov v ženskom aj mužskom podaní a live prenosmi zápasov.

Stávkové stránky typsports

#5 Niké

Aj v oblasti tenisu Niké prináša svoj štandardný nadštandard – prehľadnú stávkovú ponuku, najširšiu ponuku kurzov, live tipovanie, výsledky, štatistiky, match radar a oveľa viac. Svetlou stránkou je mimoriadny dôraz na kľúčové turnaje.

Stávkové stránky nike

 

Užitočné tipy a stratégie pri stávkovaní na tenis

Ako pri každom športe, aj pri tenise existuje značné množstvo trikov, stratégií a taktík. Žiadna z nich vám však výhru nezaručí, neexistujú žiadne zaručené tipy a triky . Chceli by sme sa však s vami podeliť o pár rokmi overených tipov. Na čo si teda dať pozor pri vytváraní vášho vysnívaného tenisového tiketu?

Medzi základné rozdelenia patrí herný štýl a povrch, na ktorom sa hrá. Tenisové zápasy sa hrávajú na rôznych povrchoch (tráva, antuka, tvrdý povrch, umelý povrch) a stabilne vysokú výkonnosť na všetkých z nich si vie udržať len skutočná špička – ostatní majú určité preferencie, ktoré treba zohľadniť.

Dôležitým faktorom je takisto zohľadnenie individuálnosti športu. V tenise neexistuje tím , v ktorom sa dá hráč, ak má práve zlý deň, jednoducho vystriedať – je preto dôležité dbať na motiváciu a aktuálnu formu hráča, sledovať výkony na posledných turnajoch a podobne. Profesionálni tipéri dokonca sledujú aj osobné životy hráčov – ak má niekto napríklad manželské problémy, je pravdepodobné, že ani jeho hra nebude 100%-ná .

Ak nepodceníte prípravu a stávkujete na to, čo sledujete, mali by ste získať schopnosť predvídať a formovať si vlastnú stratégiu – môžeme vám poradiť už iba toľko, aby ste postupovali obozretne, dávali si pozor na svoje financie a nenechali sa strhnúť emóciami – to ale už pravdepodobne všetko viete.

tennis betting

 

Najpopulárnejšie stávkové trhy

Stávkových trhov je samozrejme viac (predstavivosti sa medze nekladú), toto sú najobľúbenejšie z nich.

 • Stávka na presný výsledok: stávka na výsledok víťazných setov, kurzy sa líšia v závislosti od toho, či je zápas na 2 alebo 5 výherných setov.
 • Stávka na výsledok setu: presný výsledok ako napríklad 6:1, 6:3, jedna z najnáročnejších
 • Dlhá stávka: napr. na výsledok turnaja.
 • Výherná marža: Je založená na počte hier vyhratých počas zápasu.
 • Súčty jednotlivých hráčov: Počet hier alebo setov, ktoré jednotlivý hráč získal počas zápasu.
 • Stávka na to, či konkrétny set alebo zápas ako celok uvidí aspoň jednu remízu (tie break).
 • Správne skóre po danom počte hier: Stávky na to, aké bude stanovené skóre po odohraní určitého počtu hier.
 • Stávky na to, či hráč vyhrá aspoň jeden set (v opačnom prípade nastáva tzv. „kanár“).

Najlepšie stávkové kancelárie pre stávkovanie na tenis

Bookmakeri

Počet športov

Uvítací bonus

Stávky Live

Mobilná aplikácia

Minimálny vklad

Minimálny výber

doxxbet logo

30+

100% bonus v maximálnej výške až 5000 eur

Áno

Áno

5 EUR

20000 EUR

tipsport

20+

Bonus až 4 000€ + 20 € za registráciu

Áno

Áno

10 EUR

20000 EUR

nike bookmaker

30+

Uvítací bonus do 20€

Áno

Áno

10 EUR

20000 EUR

betring

25+

100% vkladu až do 2000€

Áno

Áno

10 EUR

10000 EUR

fortuna

30+

100% vstupný bonus Až do výšky 1000 EUR

Áno

Áno

1 EUR

10000 EUR

Live stávkovanie na tenis

Live stávkovanie, tenis – tieto dve frázy idú spolu viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tento štýl stávkovania si našiel širokú obľubu hlavne kvôli už spomínanej nepredvídateľnosti športu, ktorá často prináša lukratívne šance pri stávkovaní na stratu favorita. Rýchly break na začiatku hry môže priniesť značné nachýlenie kurzu, hra sa však môže rovnako rýchlo obrátiť opačným smerom - a to dokonca aj v rámci jedného setu. Výrazné posuny sú viditeľné hlavne pri trojsetových zápasoch, ktoré môžete vidieť na grandslamových turnajoch. Tu sa často aj aj veľkým favoritom stáva, že prehrajú prvý set – ak máte dobrú prípravu a čakáte otočenie šťasteny na vašu stranu, môžete sa rozhodnou stávkou dostať k skutočne zaujímavým peniazom.

tipovanie tenis

 

Populárne tenisové turnaje, na ktoré si môžete staviť

Tenis prináša množstvo turnajov, tieto majú medzi sebou pomerne jasnú hierarchiu. Grandslamové podujatia sú všeobecný názov pre 4 najväčšie tenisové sviatky, konajúce sa každý rok. Špičkoví hráči, všetky možné herné kombinácie, kráľovská rodina v obecenstve a množstvo stávkových možností pre nadšených tipérov. To všetko prinášajú tieto 4 turnaje, ktoré rozhodne nemusíme nikomu predstavovať. K nim sa však radí kopec nižších, no nemenej zaujímavých turnajov – finále najvyšších mužských a ženských tenisových líg a ďalšie prestížne podujatia po celom svete.

Australian Open

Prvý z grandslamových turnajov, od roku 1905 prebieha každý január v austrálskom Melbourne.

French Open

Tiež známy ako Roland-Garros, každoročne sa odohráva na povestnom antukovom povrchu v Paríži.

Wimbledon

Najstarší a najprestížnejší z grandslamov, odohráva sa každý rok koncom júna v Londýne.

US Open

Posledný, uzatvárajúci grandslamový turnaj, môžete vidieť na pomedzí augusta a septembra v New Yorku.

ATP Finals (Turnaj majstrov)

Záverečný tenisový turnaj mužskej profesionálnej ligy, prebieha spravidla v novembri a miesto uskutočnenia sa strieda.

WTA Finals (Turnaj majsteriek)

Záverečný tenisový turnaj ženskej ligy, v ktorom sa stretne 8 najlepších hráčok rebríčka.

Davis cup

Najvýznamnejšia súťaž mužských národných reprezentačných družstiev, organizovaná každoročne organizáciou ITF.

Tenisový turnaj letných olympijských hier

Tenis sa ako klasická súťaž Olympijských hier teší dlhodobo vysokej popularite, v letnej verzii hier sa preto máte vždy na čo tešiť.

 

Najlepšie stávkové kurzy na tenis

Najlepšie tenisové stránky

Kurz určuje, koľko peňazí pravdepodobne vyhráte, ak vaša stávka vyjde. Vo všeobecnosti sa v tenise používajú 3 typy:

 • Zlomkové kurzy sú najbežnejším formátom v Spojenom kráľovstve a Írsku. Ako je možné očakávať, zlomkové kurzy sa zobrazujú zlomkom. Menovateľ predstavuje váš vklad, zatiaľ čo čitateľ predstavuje váš očakávaný zisk.
 • Desiatkové kurzy sú na rozdiel od zlomkových jednoduchšie . Aby sa vám stávka vrátila, stačí, aby ste vynásobili váš vklad kurzom. Ak napríklad Tipsport ponúka kurz na výhru Dušana Lajovića 1,13, favorita nadchádzajúceho zápasu, za každé vsadené euro vyhráte 1,13€.
 • Americké kurzy majú formu kladného alebo záporného čísla. Kladné číslo ukazuje výšku zisku, ktorý by ste dosiahli zo stávky 100€, zatiaľ čo záporné číslo označuje sumu , ktorú by ste mali staviť, aby ste dosiahli zisk 100€.

 

3 najlepšie mobilné appky pre stávkovanie na tenis na Slovensku

stavkovanie tenis

Stávkovanie na tenis môžete dnes kvôli jeho obľúbenosti nájsť dnes už aj v apkách – prinášame vám preto prehľad tých najlepších, ktoré môžete nájsť aktuálne na trhu.

#1 Doxxbet

Výborne zvládnutá aplikácia, ktorá ponúka live tracker tenisových zápasov, live stávkovanie a intuitívne ovládanie, škoda však chýbajúcich live prenosov.

#2 Tipsport

Aplikácia od rokmi overenej stávkovej spoločnosti, ktorá do tenisu prináša svoju povestnú komunitu, live prenosy, audio komentár a veľa ďalších vychytávok, ktoré im ostatné aplikácie môžu iba závidieť.

#3 Niké

Kvalitná a užívateľsky prívetivá aplikácia, v ktorej nájdete celú rozsiahlu tenisovú ponuku od Niké, množstvo informácií, podstatných pre správne nastavenie vašich stávok a vynikajúci vizuál.

 

Platobné metódy pre online tenisové stávky

Platobné metódy

Platobné metódy patria medzi často prehliadané, ale nemenej dôležité aspekty stávkovania na tenis. Je pravda, že väčšina tipérov by najradšej tento krok preskočila a vrhla sa rovno do vĺn zábavných stávok, faktom však zostáva, že ak chcete tipovať online, peniaze sa na váš účet musia určitým spôsobom dobiť . Aké sú najrozšírenejšie platobné metódy medzi tenisovými stávkarmi? Odpoveď nájdete v zozname nižšie.

Platobné karty

Dlhodobo najpopulárnejšia metóda platby na Slovensku vôbec, platobné karty spájajú jednoduchosť a dostupnosť v jednom. Napokon, drvivá väčšina z nás sa za posledný rok od svojej plastovej kartičky nepohla na viac ako 5 metrov. Nevýhodou tejto metódy však môže byť nedostatočná rýchlosť prevodu, ale aj nutnosť viesť si účet v banke.

Bankové prevody

Rovnako obľúbená metóda, ktorá už dnes však pôsobí trošku zastaralo – zdĺhavé vypĺňanie údajov, pri ktorých sa môžete pomýliť a dlhé čakanie na to, kým sa platba pripíše na váš hráčsky účet – to všetko už odradilo od využívania tejto metódy nejedného tipéra.

Paysafecard

Metóda, ktorej obľúbenosť rastie v posledných rokoch doslova raketovo a zaradila sa na zoznam preferovaných metód mnohých stávkových kancelárií, ktoré idú s dobou. Výhodou Paysafecard je rýchlosť, bezpečnosť a možnosť si kartu zakúpiť bez toho, aby ste sa museli vzdať svojich osobných údajov.

Skrill

Ďalšia z metód, ktoré u nás patria skôr k okrajovým, ale ich obľúbenosť rastie – Skrill môže ponúknuť okamžité prevody, nízke poplatky a aktuálne dokonca aj integrovanie kryptonákupov.

Autor
Jakub Ondruska
Po vyštudovaní odboru žurnalistika na Univerzite Komenského v Bratislave pretavil Jakub svoju celoživotnú lásku k športu a všetkému okolo neho do svojej práce, písaním článkov do viacerých úspešných športovo zameraných magazínov.
Hodnotenie článku
4/5
1 hlas
FAQ. Často kladené otázky