100% Bonus do výšky až 130€
Receive

Prevodník Kurzov

Ide o matematický nástroj pomáhajúci konvertovať viacero formátov kurzov na jeden. Týmto spôsobom sú kurzy pre stávkujúcich značne prehľadnejšie. Poznáme desatinné, zlomkové a americké kurzy.

Ako funguje náš prevodník stávkových kurzov?

Prevodník okamžite a jednoducho konvertuje najpopulárnejšie kurzy medzi sebou. Hodnoty vypočíta v reálnom čase na pravej strane rovnice a prevodník pri vypočítavaní nedbá na to, ktoré pole je vyplnené a ktoré nie. Zobrazuje predpokladanú mieru pravdepodobnosti. Všetci používatelia môžu získať viac informácií o jeho aktuálnych prepočtoch a formátoch prejdením kurzorom nad písmeno „i“ a môžu sa spoľahnúť na to, že ak údaje zadali správne, tak prevodník ukáže presný výsledok.

Prevodník Kurzov

Fraction
The ratio of money risked to potential winnings in betting. Used primarily in the UK and Ireland.
/
Decimal
Used in the rest of the world. A straightforward way to express betting odds, where 1 means even money, and higher numbers indicate longer odds.
American
A betting odds format used in the US, where the payout is the amount wagered plus the odds, making it easier to calculate potential winnings.
Implied Probability %
The probability of an event occurring, calculated from betting odds, used to assess the fairness of betting odds.

Aké sú štandardné formáty kurzov?

Poznáme tri formáty kurzov. Každý z nich je iný a aby sa Vám neplietli, tak Vám ich stručne popíšeme.

Čo sú to zlomkové kurzy a kde sa používajú?

Zlomkové alebo čiastkové kurzy zobrazia pomer zisku k vkladu. Ak máte kurz 3/1, tak máte šancu získať 3 € za každé stavené 1 €. Tieto čiastkové kurzy sa najčastejšie používajú pri stávkach na dostihy, ale nájdete ich aj pri iných športových stávkach.

 

Čo sú to desatinné kurzy a kde sa používajú?

Desatinné kurzy populárne hlavne kvôli ich jednoduchosti a prehľadnosti. Používané sú vo väčšine športových stávok. Ak máte dané desatinné číslo kurzu, napríklad 2,50 tak to znamená, že za každé 1 € máte šancu získať 2,5 €. Ako ste si mohli všimnúť, namiesto zlomku je použité desatinné číslo.

 

Aké sú americké kurzy?

Americké známy taktiež vystupujú pod názvom moneyline kurzy a sú veľmi zaužívané v Spojených štátoch. Výnimočné sú v tom, že značené môžu byť kladnou, ale aj zápornou hodnotou, ktorá určuje sumu potrebnú staviť pre vybranú výhru. Kurzy ako napríklad - 150 znamenajú, že pre výhru 100 USD potrebujete staviť 150 USD, zatiaľ čo kurz + 200 znamená, že za stavených 100 USD máte šancu získať 200 USD a k tomu aj hodnotu vkladu. Americký prevodník stávkových kurzov môže pomôcť konvertovať akýkoľvek kurz na tento.

Ako konvertujeme kurzy na pravdepodobnosť

Aby sme previedli jednotlivé kurzy na pravdepodobnosť, používame jednoduchý vzorec:

  • Pravdepodobnosť (daná v %) = 1 / kurz.
  • Znamená to, že ak máme kurz 2,00 tak pravdepodobnosť bude 1 / 2 = 0,5 alebo 50 %.

Časť „Implikovaná pravdepodobnosť %“ vo vybranom prevodníku kurzov túto rovnicu automaticky vypočíta, keď do nej zadáte potrebné hodnoty. Nezáleží, či si vyberiete prevodník kurzov na desatinné číslo alebo ktorýkoľvek iný. Získate vďaka nim rýchly spôsob vypočítania pravdepodobnosti výsledku na základe ponúknutých kurzov.

Kalkulačky stávkových kurzov, ktoré sú dostupné na stavkovekancelarie.tv

FAQ. Často Kladené Dotazy
Autor
Jakub Ondruska
Po vyštudovaní odboru žurnalistika na Univerzite Komenského v Bratislave pretavil Jakub svoju celoživotnú lásku k športu a všetkému okolo neho do svojej práce, písaním článkov do viacerých úspešných športovo zameraných magazínov.
Hodnotenie článku
5/5
1 hlas